ЦЕ КРАФТ – це соціальне підприємство: ми популяризуємо органічні товари, екологічні підходи у виробництві і підприємницьку етику. Наша соціальна складова – це консалтинг і фінансова підтримка стартапів та підприємців: від 30% прибутку діяльності платформи акумулюється у револьверному фонді підтримки і розвитку підприємництва “ЦЕ КРАФТ”. Щороку ми фінансуємо бізнес-проекти діючих і майбутніх підприємців малих громад.

Проекти-переможці обираються на відкритій конкурсній основі за такими напрямками:
• «Стартап» – створення власної справи – *тільки дофінансування.
• «Маштабування» – збільшення доданої вартості продукції – впровадження суміжних видів діяльності або поглиблення виробничого циклу (переробка, пакування тощо).


УМОВИ НАДАННЯ ПІДТРИМКИ ФОНДУ ЦЕ КРАФТ НА 2021 РІК

 У 2021 році ми надаємо підтримку тільки в категорії «Стартап» – людям, котрі бажають розпочати крафтове або ремісниче виробництво і вийти в статус підприємця. Прийом заяв на надання підтримки завершено 16 травня. Із заявниками 2021 року можна ознайомитися на сторінці Учасники конкурсу 2021. Якщо ви бажаєте надати підтримку заявникам – залиште запит на вказаній сторінці. 

Підтримка у 2021 році надається 5 (п’яти) крафтовикам і ремісникам:

 • Фінансова допомога у розмірі 20 000 грн. (поворотний безпроцентний займ) і консультаційні послуги з впровадження підприємницької діяльності – “Еко-пакування Хмельницького”, Олександр Жилінський, громадська організація «Хмельницький обласний фонд соціальної і трудової реабілітації інвалідів», м. Хмельницький.
 • Фінансова допомога у розмірі 10 000 грн. (поворотний безпроцентний займ) і консультаційні послуги з впровадження підприємницької діяльності – Травна майстерня “Таїнство Землі”, Наталья Храмченко, м. Херсон.
 • Консультаційні послуги і менторська підтримка з впровадження підприємницької діяльності протягом 6 (шести) місяців за напрямками доопрацювання бізнес-моделі, брендування компанії і продукту, бухгалтерський облік, онлайн-продажі, участь у виставковій діяльності – Юлія Журавська (“Ремісничі свічки ДариНа”, Львівська область), Святослав Сурма (“Виготовлення паперових торбинок”, Львівська область), Віра Братченко (“Соління та консервація за авторським рецептом”, Дніпровська область).

Фонд Це Крафт діє як револьверний фонд

«Револьверний» означає автоматично поновлюваний (від лат. revolve – обертатись). Кошти фонду надаються заявникам-виробникам на умовах безвідсоткової строкової позики на 12 місяців. Таким чином ті, хто отримує фінансову допомогу, користуються позикою рівно рік для створення, розвитку і масштабування діяльності та повертають їх без відсотків рівно в такій сумі, як брали. Повернені кошти далі використовуються для фінансування інших учасників.

Питання і консультації

Якщо ви бажаєте поспілкуватися про револьверний фонд Це Крафт, просимо написати на електронну адресу  [email protected], у темі листа пишіть «Запитання щодо Фонду Це Крафт».

Також щодо діяльності Фонду на постійній основі надаються консультації. Запис на консультацію можна зробити за номером телефону 066-898-2224, 067-908-2224.


Конкурс надання підтримки проводиться щотравня.
Нижче ви можете ознайомитися з умовами конкурсу 2021 року

Організаційні і юридичні аспекти надання допомоги

Діяльність Фонду Це Крафт впроваджує команда громадської організації «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» (ГО «АРР ТОТГ»). Фінансова підтримка надається зі спеціального рахунку громадської організації у вигляді закупівель за бюджетом заявки і передачі у користування заявнику і подальшу передачу у власність заявнику в разі успішної реалізації діяльності за проектом.

Фонд Це Крафт не вимагає, аби заявник-переможець обо’язково реєстрував підприємницьку діяльність протягом проекту: нашою метою є вивести проект у прибутковість і тільки потім ставити питання офіційної реєстрації. Остаточне рішення з цього приводу буде за ініціатором проекту.

Заявник нестиме юридичну відповідальність за договором (угода про співпрацю) укладеним між ним і ГО «АРР ТОТГ» про виконання плану реалізації діяльності в заявці, що має привести до отримання прибутку протягом року діяльності в достатній мірі, аби повернути надану фінансову допомогу з чистого прибутку підприємницького проекту. В разі, якщо підприємницька діяльність виявиться не достатньо прибутковою, або заявник не зможе виконувати діяльність через внутрішні невраховані ризики, або в разі зовнішніх форсмажорних обставин, заявник все одно має повернути надану фінансову підтримку в тому ж розмірі, котрому отримав, у вигляді грошового благодійного внеску на спеціальний рахунок ГО «АРР ТОТГ». Це є умовою, котра надасть змогу револьверному фонду щороку надавати підтримку іншим ініціативам і підприємствам.

Умови надання підтримки:

 • Фінансова допомога надається на поворотній безвідсотковій основі на умовах співфінансування, тобто надані кошти потрібно буде повернути на рахунок Фонду через 12 місяців або раніше від дати підписання договору рівно в такій сумі, котру надав Фонд. Співфінансування означає що заявник може в заявці показати у грошовому еквіваленті власний внесок для реалізації запланованої діяльності.
 • В категорії «Стартап» заявник може бути вже діючим підприємціем або фізичною особою і не мати підприємницького досвіду, але за сферою діяльності має виказати  компетентність у напрямку, за котрим подається заявка.
 • В категорії «Масштабування» заявник має бути зареєстрованим юридичним лицем або фізичною особою-підприємцем. Перевага надаватиметься мікро-підприємцям і ремісничим організаціям (не фінансується у 2021 році).
 • Перевага надається представникам малих об’єднаних територіальних громад (сільські, селищні, малі міста чисельністю населення до 100 000 осіб (не є обов’язковою умовою).
 • Перевага надаватиметься тим, хто зможе продемонструвати злагоджену професійну команду для впровадження підприємства (не є обов’язковою умовою).

Заявки оцінюватимуться за такими критеріями:

 • реалістичність бізнес-ідеї і її узгодженість з потребами регіону/області;
 • реалістичність виробничого плану і плану досягнення підприємством певного рівня дохідності;
 • наявність досвіду в сфері;
 • наявність команди та/або плану залучення спеціалістів і робітників;
 • креативність, унікальність бізнес-ідеї.

Ознайомитися із заявниками цього року можна на сторінці Учасники конкурсу 2021

СКАЧАТИ ДОКУМЕНТ: forma-zapytu-na-finansuvanni-fond-its-sraft Стартап (цей документ після заповнення потрібно завантажити у форму подачі заявок на конкурс).

СКАЧАТИ ДОКУМЕНТ: Умови надання підтримки Фонду Це Крафт на 2021 рік

Фонд Це Крафт