«Револьверний» означає автоматично поновлюваний (від лат. revolve – обертатись). Кошти фонду надаються заявникам-виробникам на умовах безвідсоткової строкової позики на 11 місяців. Таким чином ті, хто отримує фінансову допомогу, користуються позикою майже рік для створення, розвитку і масштабування діяльності та повертають їх без відсотків, в такій сумі, як брали. Повернені кошти далі використовуються для фінансування інших учасників. Конкурс проводиться раз на рік у травні. 

Проекти-переможці обираються на відкритій конкурсній основі за такими напрямками:
• «Стартап» – створення власної справи – *тільки дофінансування, *за умови реєстрації підприємництва протягом 6 місяців впровадження діяльності за проектом.
• «Масштабування» – збільшення доданої вартості продукції, впровадження суміжних видів діяльності або поглиблення виробничого циклу (переробка, пакування тощо).

ВАЖЛИВО! Дедлайн подання заявок на конкурс 2022 року відтерміновано до 30 червня (включно). Заявки можна надсилати раніше і отримати консультацію по покращенню вашої проєктної пропозиції. Контакти для запитань дивіться у кінці статті. 

Організаційні і юридичні аспекти надання допомоги

Конкурс реалізовується командою благодійного Фонду “Це Крафт” за підтримки громадської організації “Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад” в рамках соціальної складової соціального підприємства Це Крафт. Фінансова підтримка надається як безвідсотковий займ або у вигляді закупівель за бюджетом заявки і передачі у користування заявнику і, в разі успішної реалізації діяльності за проектом, подальшу передачу у власність заявнику.

Переможці несуть юридичну відповідальність за договором укладеним між ним і БА «Це Крафт» про виконання плану реалізації діяльності зазначеній у заявці і остаточно узгодженій під час укладання договору. Діяльність має привести до отримання прибутку протягом 11 місяців в достатній мірі аби повернути надану фінансову допомогу з чистого прибутку підприємницького проекту. В разі, якщо підприємницька діяльність виявиться не достатньо прибутковою, або заявник не зможе виконувати діяльність через невраховані ризики, або в разі виникнення форсмажорних обставин, заявник все одно має повернути надану фінансову підтримку в тому ж розмірі, котрому отримав, у вигляді грошового благодійного внеску на спеціальний рахунок БА «Це Крафт».

Умови надання підтримки:

 1. Фінансова допомога надається на поворотній безвідсотковій основі на умовах співфінансування, тобто надані кошти потрібно буде повернути на рахунок Фонду через 11 місяців або раніше від дати підписання договору рівно в такій сумі, котру надав Фонд. Співфінансування означає що заявник має в заявці показати у грошовому еквіваленті власний внесок для реалізації запланованої діяльності.
 2. В категорії «Стартап» заявник може бути вже діючим підприємціем або фізичною особою і не мати підприємницького досвіду, але за сферою діяльності має виказати  компетентність у напрямку, за котрим подається заявка, і бере на себе відповідальність протягом 6 місяців від підписання договору зареєструвати підприємництку діяльність.
 3. В категорії «Масштабування» заявник має бути зареєстрованим юридичною особою або фізичною особою-підприємцєм. Перевага надаватиметься мікро-підприємцям і ремісничим організаціям.
 4. Розміри фінансової допомоги конкурсу 2022 року: категорія “Стартап” – 20 000 грн, категорія “Масштабування” – 30 000 грн.
 5. Заявки приймаються до 30 червня 2022 року через заповнення гугл-форми за посиланням https://forms.gle/jqqDRGBGqHQbcjBa7. Ознайомитися із питаннями заявки можна у Шаблоні (клікніть, аби завантажити файл *word).
 6. Перевага надається представникам малих територіальних громад чисельністю населення до 100 000 осіб (не є обов’язковою умовою).
 7. Перевага надаватиметься тим, хто зможе продемонструвати злагоджену професійну команду (не є обов’язковою умовою).

Заявки оцінюватимуться за такими критеріями:

 • реалістичність бізнес-ідеї і її узгодженість з потребами регіону/області;
 • реалістичність виробничого плану і плану досягнення підприємством певного рівня дохідності;
 • наявність досвіду в сфері;
 • наявність команди та/або плану залучення спеціалістів і робітників;
 • креативність, унікальність бізнес-ідеї.

Контакти для консультацій

В разі питань щодо діяльності револьверного фонду Це Крафт, просимо написати на електронну адресу  itscraftua@gmal.com, у темі листа пишіть «Запитання щодо Фонду Це Крафт».

Також на постійній основі надаються консультації. Запис на консультацію можна зробити за номером телефону 066-898-2224.