Фонд ЦЕ КРАФТ впроваджує Постійний конкурс творців з метою підтримки мікропідприємців крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу). Це Крафт щоквартально проводить конкурсний відбір на найкращу ідею виробу і фінансує виготовлення продукту-товару на грантових умовах (безповоротно). Авторські права на прототип залишаються за автором і надалі він/вона зможуть стати Продавцем на Це Крафт. Будуймо країну творців!

Умови Постійного конкурсу творців Це Крафт

Щоквартально комісія конкурсу визначає від одного до трьох переможців і фінансуватиме виготовлення товарних знарків (прототипів) або їх частин. Ми сприятимемо тому, аби ви як автор стали виробником та підприємцем. З переможцем конкурсу буде укладено договір на перерахування благодійного внеску від благодійного фонду “Це Крафт”. Договір визначає строки виконання заходів для виготовлення виробу і відповідальність сторін.

Для кого цей конкурс:

Вам має бути понад 18 років і ви маєте проживати в Україні. Конкурс призначений для початківців і тих, хто бажає створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань. Якщо ви вже діючий творець/митець/дизайнер/виробник і вам потрібна підтримка – просимо ознайомитися з конкурсом Револьверного Фонду Це Крафт.

Що може бути конкурсною пропозицією:

Ви можете запропонувати будь-що від не функціонального предмета для прикрашання простору, до практичних, але естетичних речей. Це Крафт вбачає пріоритет у вашій творчій думці та потенційну можливість народження аутентичного творчого виробу (прототипу товару або його частини). Прототип або промисловий зразок — це художньо-конструкторське рішення, що визначає зовнішній вигляд виробу і призначене для задоволення естетичних та ергономічних потреб. 

Як подати ідею:

Заявка на участь у конкурсі складається із візуального зображення (цифрове зображення малюнку, фото, схеми) і супровідного листа з описом вашої ідеї. Розмір тексту – до 2-х сторінок. В листі просимо описати концепцію вашого виробу, його актуальність для регіону або України, потенційну економічну цінність. Опишіть історичну і етнографічну цінність, якщо ваш виріб створений за мотивами української народної творчості або історіі. Також в супровідному листі зазначте ваші ПІБ, контакти, дату подання заявки. 

Пропозиції подаються через гугл-форму за посиланням – https://forms.gle/kDmijRLwbQ4DyRNk6.

Від одного заявника може бути необмежена кількість пропозицій. Участь можна приймати у різних хвилях конкурсу.

Строки подання ідей:

Конкурс постійний з щоквартальним оголошенням переможців. Просимо подавати ваші пропозиції до 20 серпня / листопада / лютого / травня. Оголошення результатів конкурсу відбувається 28 серпня / листопада / лютого / травня на сторінках Це Крафт у Інстаграм і Фейсбук

У 2022 році через воєнні дії і релокацію Це Крафт з Херсонщини у підконтрольну територію дедлайн весняної хвилі перенесено на серпень. Таким чином в серпні буде надано 2 гранти за конкурсом Постійний конкурс творців.

Критерії конкурсного відбору ідей:

  1. СУМА. Надається фінансування прототипу / мінімальної партії / деталі виробу до 1000 грн., якщо виробництво коштує більше – ви маєте дофінансувати за власний рахунок.
  2. АКТУАЛЬНІСТЬ ІДЕЇ. У описовій записці просимо зазначити ваше бачення актуальності виробу для регіону або України, потенційний культурний і економічний зиск. Обсяг записки – до 2-х сторінок.
  3. АВТОРСТВО. КРЕАТИВНІСТЬ. ІНОВАЦІЙНСТЬ. Має бути 100% ваше авторство. Якщо комісія виявить плагіат ідеї, таку пропозицію буде виключено з конкурсу.
  4. ГАРМОНІЯ.  Гармонійність, краса, естетичність об’єкта як виробу.
  5. ЕКОЛОГІЧНІСТЬ. Бажано аби виробництво було запропоновано з екологічних та натуральних матеріалів.
  6. ОСУЧАСНЕННЯ ТРАДИЦІЙ. Вироби можуть (не обов’язково) носити ідею української ідентичності, територіальної або культурної причетності, історичну канву. Якщо ви подаєте ідею на основі традиційної української творчості, то пропонуємо їх стилістично осучаснити.

Спільнота Творців Це Крафт

Ми створюємо спільноту довіри й творчості, тому дбаємо про дотримання авторських прав і підприємницьку етику. Для того, аби бути зрозумілими та ближчими до вас, ми створили телеграм групу, де можна ставити питання, обмінюватися корисною інформацією та будувати партнерства. У групі є патентний повірений, котрий за потреби надасть інформацію з приводу збереження авторства ваших ідей. Спільнота Творці Це Крафт відкрита для переможців конкурсу і вже діючих Продавців – ремісників платформи Це Крафт.


Члени конкурсної комісії Конкурсу Творців Це Крафт 2021-2022 року:


Запитання і пропозиції

Запитання і пропозиції можна написати на електронну адресу  itscraftua@gmal.com, у темі листа пишіть «Запитання щодо Конкурсу творців».

Також щодо Конкурсу творців Це Крафт на постійній основі надаються консультації. Запис на консультацію можна зробити за номером телефону 066-898-2224.


Постійний Конкурс творців реалізується командою благодійного Фонду “Це Крафт” за підтримки громадської організації “Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад” в рамках соціальної складової соціального підприємства Це Крафт.