Фонд «ЦЕ КРАФТ» впроваджує «Постійний конкурс творців» для підтримки мікропідприємців-крафтовиків і ремісників. За умовами конкурсу всі охочі можуть подати ідеї на виготовлення творчого продукту (прототипу). «Це Крафт» щокварталу проводить конкурсний відбір, визначає найкращу ідею виробу та фінансує виготовлення продукту на грантових умовах (безповоротно). Авторські права на прототип залишаються за автором, який в майбутньому може стати продавцем на платформі «Це Крафт». Будуймо країну творців разом!

Умови «Постійного конкурсу творців»

Щокварталу комісія конкурсу визначає від одного до трьох переможців і фінансує виготовлення товарних зразків (прототипів) або їхніх частин. Ми сприяємо тому, щоб автор став виробником і підприємцем. З переможцем конкурсу буде укладено договір на перерахування благодійного внеску від фонду «Це Крафт». Договір визначає терміни для виготовлення виробу та відповідальність сторін.

Для кого цей конкурс

Учасники програми повинні досягти 18-річного віку та проживати в Україні. Конкурс орієнтований на початківців і тих, хто хоче створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань. Якщо ви вже є активним творцем/митцем/дизайнером/виробником і потребуєте підтримки, ознайомтеся з програмою «Револьверного фонду «Це Крафт».

Що може бути конкурсною пропозицією

Ви можете запропонувати будь-яку ідею – від нефункціонального предмета для декорування простору до практичних, але естетичних речей. «Це Крафт» вбачає цінність і пріоритет у вашій творчій думці та потенційній можливості народження аутентичного творчого виробу (прототипу товару або його частини). Прототип або промисловий зразок — це художньо-конструкторське рішення, що визначає зовнішній вигляд виробу, призначене для задоволення естетичних та ергономічних потреб. 

Як подати ідею

Заявка на участь у конкурсі складається з візуального зображення (цифрове зображення малюнку, фото, схеми) і супровідного листа з описом вашої ідеї. Розмір тексту – до 2-х сторінок.

У листі просимо описати концепцію вашого виробу, його актуальність для регіону або України, потенційну економічну цінність. Опишіть історичну й етнографічну цінність, якщо ваш виріб створений за мотивами української народної творчості або історії. Також у супровідному листі зазначте ваші ПІБ, контакти, дату подання заявки. 

Пропозиції подаються через гугл-форму за посиланням – https://forms.gle/kDmijRLwbQ4DyRNk6.

Один заявник може подати необмежену кількість пропозицій. Також ви можете брати участь у різних хвилях конкурсу.

Терміни подання ідей

Конкурс постійний із щоквартальним оголошенням переможців. Просимо подавати пропозиції до останнього дня сезону "Зимова хвиля" - лютий/ "Весіння хвиля" - травнень/ "Літня хвиля" - серпень/ "Осіння хвиля" - листопад. 

Оголошення результатів конкурсу відбувається протягом 20 днів відповідно до хвилі сезону на сторінках «Це Крафт» в Інстаграм і Фейсбук.

Розмір міні-грантів на 2024 рік - 1500 грн.

Якщо ідея виробу буде конкурентоспроможною та цікавою для українського ринку, то БФ "Це Крафт" може надавати консультаційну підтримку у впровадженні повноцінного виробничого процесу та допомогу у продажах на торговій платформі соціального підприємства "Це Крафт".

Звітність за отриманими грантами - фото та відео виробів або їх частин відповідно до заявки. 

Критерії конкурсного відбору ідей

  1. СУМА. Надається фінансування прототипу/мінімальної партії/деталі виробу до 1500 грн. Якщо виробництво коштує більше, вам треба дофінансувати його власним коштом.
  2. АКТУАЛЬНІСТЬ ІДЕЇ. У описовій записці просимо зазначити ваше бачення актуальності виробу для регіону або України, потенційну культурну й економічну цінність. Обсяг записки – до 2-х сторінок.
  3. АВТОРСТВО. КРЕАТИВНІСТЬ. ІННОВАЦІЙНІСТЬ. Ідея повинна бути на 100% авторською. Якщо комісія виявить плагіат, пропозицію виключать із конкурсу.
  4. ГАРМОНІЯ.  Гармонійність, краса, естетичність об’єкта як виробу.
  5. ЕКОЛОГІЧНІСТЬ. Бажана умова –  виробництво з екологічних і натуральних матеріалів.
  6. ОСУЧАСНЕННЯ ТРАДИЦІЙ. Вироби можуть (не обов’язково) презентувати ідею української ідентичності, територіальної або культурної причетності, історичну ретроспективу. Якщо ви подаєте ідею на основі традиційної української творчості, пропонуємо її стилістично осучаснити.

У разі якщо отримані заявки на відвідну хвилю будуть не відповідні до мети програми та не зможуть набрати мінімальної кількості балів за критеріями оцінки, тоді сума грантового бюджету переноситься на наступну хвилю.


Запитання і пропозиції

Запитання та пропозиції можна написати на електронну адресу  itscraftua.charity.fund@gmail.com. У темі листа вкажіть, будь ласка, «Запитання щодо Конкурсу творців».


«Постійний Конкурс творців» реалізується командою благодійного Фонду «Це Крафт» в межах соціальної складової соціального підприємства «Це Крафт».