«ЦЕ КРАФТ» – соціальне підприємство за складеною моделлю «підприємство + благодійний фонд», де 50% прибутку підприємства ідуть на благодійні проєкти та інші 50% ідуть на організаційний розвиток. Соціальну складову впроваджує Благодійна організація «Благодійний фонд «Це Крафт».

Візія

Кожен крафтовик має можливості розвинути прибутковий бізнес в Україні.

Місія

Ми навчаємо, промотуємо і масштабуємо крафтовиків та відроджуємо культурну спадщину.

Cтратегічні цілі:

1. Розвиток людського потенціалу у сфері креативних індустрій, крафтового виробництва, мистецтва, популяризація культурної спадщини України. 

2. Посилення спроможності ремісників у малих та сільських громадах України.

3. Побудова позитивного іміджу української культури та українського підприємництва на міжнародній арені.

Проблеми, які вирішуємо:

 1. Обмежені можливості розвитку мікровиробників і ремісників в Україні.
 2. Комплекс меншовартості в українців через незнання історії та знецінення культурної спадщини.

Рішення:

 • Посилення комерційної спроможності ремічників та крафтовиків - онлайн-магазин і маркетплейс для продажу і просування виробів мікровиробників та ремісників.
 • Посилення організаційної спроможності ремічників та крафтовиків - програми фінансові підтримки, просування на публічних заходах, консалтинг, тренінги, розвиток партнерства між майстрами.
 • Культурно-освітні спецпроєкти - організація літературних конкурсів та видавництво художньої літератури, підтримка художників через артрезиденції і виставки-продажі. 

Соціальний вплив 2020 - 12. 2023 рр.:

 • 125 виробників на платформі, щомісяця додаються нові крафьярі.
 • 6 підприємств отримало поворотні гранти на суму 130 000 грн.
 • 5 особи отримали мінігранти на виготовлення прототипів творчих виробів.
 • 72 художники прийняли участь у благодійному мистецькому проєкті на підтримку окупованих територій.
 • 24 письменники створили твори та опубліковані за конкурсом «Кентавріда».

Що ми робимо

Сприяємо культурному та економічному розвитку митців через програми підтримки, сприяємо розвитку мікропідприємців у сфері агропереробки та креативних індустрій за допомогою консультацій, просування, стимуляції продажів та організацію партнерських заходів. 

Бюджет програм Фонду зростає кожен рік завдяки:

 • поворотним внескам від переможців минулих років;
 • нашому соціальному внеску – 50% прибутку магазину «Це Крафт» акумулюється у Благодійному фонді;
 • внескам засновників соціального підприємства «Це Крафт».  

Бюджет благодійного фонду розподіляються на декілька програм:

 • «Револьверний фонд «Це Крафт» – поворотна безвідсоткова фінансова допомога стартапам і підприємцям-виробникам для масштабування діяльності.
 • «Постійний конкурс Творців» – гранти на послуги виготовлення творчих виробів (прототипів товарів) або їхніх частин.
 • «Кентавріда» – грантовий конкурс на видання дитячих книжок на основі історій і легенд півдня України. Програма фінансується благодійними внесками засновників фонду.
 • «Херсонщина – це Україна» – мистецький благодійний проєкт з метою для підтримки окупованих регіонів України в неоголошеній війні росії проти України. Через мистецькі заходи та продаж творів митців і товарів з принтами ми збираємо кошти на відбудову культурних пам'яток і підтримку ЗСУ під час звільнення півдня України від російської навали. Реалізовується спільно з ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об'єднання територіальних громад». Програма діяла у 2022 - 2023 рр., на сьгодні можна придбати картини з програми, до моменту повного звільнення Херсонщини кошти 100% ідуть на підтримку жителів та військових південного фронту.
 • «Регіональна програма підтримки крафтових виробників і ремісників» – освітня, менторська програма для митців та мікровиробників у малих та сільських громадах з наступною підтримкою у просуванні брендів і продажах товарів мікровиробників, майстрів, ремісників. Програма покликана на побудову нової візії української нації на основі нашої історії, культури, традицій, цінностей, позиціонування, для створення цілісної комунікаційної моделі та бачення подальшого розвитку і міжнародної співпраці. Програма виконується платформою «Це Крафт» за підтримки донорів, спільно з експертами і спеціалізованими громадськими організаціями. Діє від травня 2023 року. 

Статут Благодійного фонду Це Крафт 

(натисніть, щоб відкрити документ).

Підтримати «Це Крафт»

Якщо ви хочете підтримати роботу благодійного фонду «Це Крафт» або окрему програму, ми будемо вдячні за ваші донати. Внесок можна зробити за такими реквізитами:

Для благодійних внесків у гривні (UAN)

Отримувач: БО БФ ЦЕ КРАФТ

Код отримувача: 44387657

Рахунок отримувача: UA293052990000026000001101699

Назва банку: АТ КБ "ПриватБанк"

Призначення платежу: благодійний внесок

 

Контакти директора БО БФ "Це Крафт":

Вікторія Кулакова

e-mail: itscraftua.charity.fund@gmail.com