Мета програми «Херсонщина – це Україна» 

Надати підтримку окупованим регіонам у неоголошеній війні росії з Україною. Через мистецькі заходи, продаж творів митців і товарів з принтами ми збираємо кошти на відбудову культурних пам'яток і підтримку ЗСУ у звільненні півдня України від російської навали.

«Херсонщина – це Україна» є персональним вкладом кожного з нас в деокупацію нашої Батьківщини. Це мистецька програма за участі художників і ілюстраторів України, а також всіх охочих. Цим проєктом ми говоримо тим, хто тимчасово залишається в окупації: «Тримайтеся, ми разом з вами, думаємо про вас, робимо все можливе, щоб допомогти!»

Сьогодні увага України й усього цивілізованого світу прикута до Херсонщини – це трагедія окупованої території. Ми очікуємо, що після піврічної окупації українська армія відвоює цю територію, де її дуже чекають. Усі, хто виїхав з окупованої території, а також ті, хто не зміг цього зробити, мріють тільки про одне – знову жити в українській Херсонщині.

Сьогодні це питання майбутнього нашого регіону. Кожен день, який рашисти залишаються на українській землі – це місяці майбутньої психологічної реабілітації ВПО і тих, хто залишився на окупованій території. Це десятки та сотні культурних цінностей, які зруйнують окупанти, та тисячі домівок, в яких не зможуть жити їхні власники.

ВСІ КОШТИ З ПРОДАЖУ КАРТИН І ТОВАРІВ ІЗ ПРИНТАМИ ЗАРАЗ ПЕРЕРАХОВУЮТЬСЯ ЗСУ. ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ МИ СПРЯМУЄМО ГРОШІ НА ВІДБУДОВУ ЗРУЙНОВАНИХ КУЛЬТУРНИХ ПАМ'ЯТОК ПІВДНЯ УКРАЇНИ. ПРОЄКТ БЕЗСТРОКОВИЙ.

КОНТАКТИ

Сторінка Картин створених і переданих в рамках проєкту

Підписуйтеся на сторінку проєкту в інстаграмі: "Херсонщина – це Україна"

Сторінка в фейсбуці: Херсонщина – це Україна

Група в фейсбуці: Херсонщина – це Україна

Електронна адреса для запитань і надсилання робіт: kentavrida@gmail.com

Телефон для запитань і пропозицій (можна писати у месенджери): +38095 946-01-58

СКЛАДОВІ ПРОЄКТУ

Проєкт складається з чотирьох етапів: артрезиденція, виставки у великих містах України, продажі картини на аукціонах, збір коштів для відновлення культурних пам'яток міста Нова Каховка, а саме орнаментів "кам'яні вишиванки" (50% від зібраних коштів) та закупівля обладнання 57 мотострілецької бригади ім. Костя Гордієнко (50% коштів).

Артрезиденція в Умані для художників України з 24 серпня по 4 вересня. де митці створили картини для мобільної експозиції на тему «Херсонщина – це Україна». Картини у мандрівних виставках вже відвідали галереї й виставкові зали в Умані, Кривому Розі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Києві, Тернополі, Хмельницькому. Заплановані - Дрогобич та вивіз картин для остаточного продажу у країни Європи, за умови підтримки інвесторів.

В артрезиденції взяли участь 20 художників: Довгань Михайло, Довгань Сергій, Довгань Олег, Славгородська Аліна, Македонський Павло, Пантелемонова Інна, Святослав Базюк, Коробова Наталія, Єрмак-Долгова Лариса, Карташова Вікторія, Задворський Владислав, Сімутін Сергій, Турко Ігор, Авлор Єва, Гарьковець Ірина, Ольга Сидоренко, Степанюк Лариса, Федотова Ніна, Баранова Анастасія, Ольга Музика.

Роботи створені на експозиції утворили основну колекцію виставок "Херсонщина - це Україна", яка нараховує близька 60. Художники з різних міст, відвідуючи відкриття і розуміючи сенси проєкту, передавали додатково свої роботи аби підтримати окуповані території. Експозиція в максимальній своїй кількості налічувала 101 роботу.

Художники, які надали роботи для підтримки проєкту: Дзюба Анастасія, Саліхова Ангеліна, Кіт Ая, Бринський Богдан, Бариба Віктор, Дромарецька Вікторія, Ковтун Віктор, Жуковський Володимир, Кашуба Ганна, Шадських Дмитро, Ботько Іван, Темна Ірина, Гуменюк Константин, Пуханова Лариса, Богайчук Людмила, Круць Марія, Садов’як Надія, Анохіна Наталія, Расп Наталія, Охапкіна Оксана, Сирота Олег, Осауленко Олена, Грамм Світлана, Крижевська Світлана, Шандра Сергій, Антонюк Станіслав, Стас Жолобнюк, Бойченко Тарас, Краєвид Юлія, Овчаренко Ярослава, Legenda, Павличенко Юрій, Анатолій Платонов, Сметанкін Сергій, Телятник Олена, Чернявський Костянтин, Чуприна Володимир.

В проекті брали участь та надали роботи для включення в експозицію 25 художників членів Національної Спілки Художників України.

Картини основної та додаткової експозиції можна придбати. На 25.02.2023 продані картини дозволили зібрати на рахунку благодійного фонду 62 941,22 грн.

РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЄКТУ ТА 

  1. 60 картин і пересувна виставка у 5+ містах України з подальшим онлайн-аукціоном.
  2. Всі роботи художників і ілюстраторів, які взяли участь в проєкті, будуть представлені в електронному каталозі з картками авторів робіт і творами, створених в межах проєкту. 
  3. Всі роботи за згодою художників і ілюстраторів будуть відцифровані для можливого використання для виготовлення мерчу і продажів для виконання благодійної мети проекту.
  4. Всі учасники отримають друковане або цифрове свідоцтво про участь в проєкті "Херсонщина – це Україна".

ТЕМАТИЧНІ ОРІЄНТИРИ

  • Таврія, Херсонщина, Україна, її історія і сьогодення, війна і мир у наших думках і світі. 
  • Патріотизм, національні коди, українська ідентичність.
  • Міфологічні, містичні, прадавні й легендарні образи. 
  • Образи чумацтва, козацтва, народів і племен, котрі жили в Таврії в Україні: кіммерійці, скіфи, сармати, готи, гуни, алани, половці, обри, хозари ...
  • Можуть бути зображені фрагменти природи, культурних і архітектурних пам'яток Херсонщини, людей у сучасні воєнні, історичні або мирні часи. 
  • Образи Півдня: степи, моря, величезне синє небо з сонцем або Чумацьким зоряним шляхом, соняхи, пшениця, вітряки на соляниках Сиваша, маяки по Чорноморському узбережжю, плавні Дніпра і мости, прозорі води Джарилгача, рожеве Лемурійське озеро...

Головною задачею було твори з ПЕРЕОСМИСЛЕНИМИ сенсами та образами, сучасним інтер'єрним роботам, авторським і змішаним технікам, абстракції, роботам з використанням гільз, уламків, іншого, що буде доречним в темі "Херсонщина – це Україна". 

I. УЧАСТЬ В АРТРЕЗИДЕНЦІЇ

Запрошуємо художників Херсонщини й України – створіть нову Херсонську Мадонну, Герніку, покажіть світу Нескорену Українську Херсонщину. Давайте спільними зусиллями зрушимо цю ношу – скажемо через культурні цінності – «Херсонщина – це Україна». Ми сильні, коли ми згуртовані, коли довіряємо один одному  та підтримуємо один одного.  Ця підтримка та довіра потрібні жителям окупованих територій.

Цей етап проєкту завершився  

Картини створені в межах артрезиденції, а також твори, які вже передали художники, можна побачити та взяти участь в аукціоні на сторінці Картини

II. ПІДТРИМКА ПРОЄКТУ "ХЕРСОНЩИНА – ЦЕ УКРАЇНА"

Запрошуємо ОМС, державних діячів, бізнес, звичайних українців і людей з усього світу – давайте разом скажемо те, чого найменше від нас очікує окупант: Херсонщина – нескорена. Херсонщина – це Україна. І якщо ви не втечете, то все буде ЧОРНОБАЇВКА.

Фінансова відповідальність і звітність буде прозорою і доступною через послугу «Відкрита виписка» від ПриватБанку для благодійних фондів і у щомісячних звітах БФ «Це Крафт», які ми опублікуємо на цій платформі та сайті ГО "АРР ТОТГ".

Благодійні внески підуть на відшкодування полотен, проживання художників в артрезиденції, організацію перевезень виставки містами України та Європи, створення товарів з принтами, інші витрати в межах проєкту.

В разі форс-мажорів, скасування проведення заходів в межах проєкту або за наявності залишків благодійних внесків, всі гроші ми перерахуємо на потреби ЗСУ. 

Перераховуючи благодійний внесок, ви автоматично погоджуєтесь, що сума пожертвування не підлягає поверненню.

Діє головний рахунок для розрахунків в гривні, з якого будуть вестися вихідні платежі:

Найменування отримувача: БФ «Це Крафт»
Код отримувача: 44387657
Рахунок IBAN: UA663052990000026002011104866
Банк: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

 

Інші види грошових переказів. Ці кошти будуть переведені на головний рахунок.

Варіант 1. 

Банка від Моно Банку - https://send.monobank.ua/jar/4uqwHXHBPP

Варіант 2.

Валюта EUR (Євро) 

Отримувач: ГО АГЕНЦІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТАВРІЙСЬКОГО ОБ'ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

ЄДРПОУ 38166138

Банк:  АТ КБ "ПРИВАТБАНК" (ЄДРПОУ банку 14360570, код банку 305299)

Рахунок IBAN: UA043052990000026000021106265 

Варіант 3.

SWIFT

– власниця рахунків Кулакова Вікторія, засновник і директор БО БФ «Це Крафт»

USD Beneficiary (Бенефіціар) IBAN: UA 64 322001 00000 2620 2315 9900 39

Account No: 26202315990039
EUR Beneficiary (Бенефіціар): IBAN: UA 49 322001 00000 2620 4326 9827 66

Account No: 26204326982766

Receiver: KULAKOVA VIKTORIIA, 74721, Ukraine, reg. Khersonska, district. Nyzhnosirohozkyi, town. Sirohozy, st. Elevatorna, build. 42
Account with Institution (Банк Бенефіціару): Bank - JSC UNIVERSAL BANK. City - KYIV, UKRAINE. 

Swift code - UNJSUAUKXXX

Details of payment (Призначення платежу):

  • якщо відправник фізособа: private transfer / transfer to own account / help to relative;
  • якщо відправник юридична особа: honorarium / compensation for THE ITS CRAFT charity fund

 

Контакти організаторів

Телефон для уточнень щодо участі у всіх ініціативах проєкту: 095-946-01-58, голова правління БО БФ «Це Крафт».

Телефон для потенційних партнерів і меценатів проєкту: 050-318-16-81, голова правління ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об'єднання територіальних громад».

Електронна пошта - itscraftua.charity.fund@gmail.com.


Організатори програми

Проєкт уже підтримали

  • Український культурний фонд
  • Національна спілка художників України
  • Херсонська обласна воєнна адміністрація
  • Уманська міська рада
  • Національний дендрологічний парк «Софіївка», м. Умань
  • Херсонський державний університет
  • Уманський педагогічний університет 
  • Олександр Яковлев, міський голова м. Скадовськ
  • Роман Білявський "Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні"
  • Валерія Велика, голова ГО «Світ очима художників» - партнер артрезиденції
  • Сергій Шандра, ГО "Уманське творче об'єднання «АРТ-УМАНЬ» - партнер в Умані
  • Людмила Удовиченко, ГО «MIRA» - партнер в Одесі
  • Львівська обласна воєнна адміністрація
  • Івано-Франківська міська адміністрація
  • "НГО Хаб Херсон" (м. Івано-Франківськ)
  • ГО «Міжнародне мистецьке об'єднання «Civitas LEOPOLIS»
  • ГО «Центр промоції культурного та соціального розвитку в Україні»
  • ГО «Центр сприяння та розвитку міжнародних проєктів ЮНЕСКО в Україні»
  • ГО РОТАРІ-КЛУБ «ЛЬВІВ»
  • ГО «РОТАРІ-КЛУБ ІВАНО - ФРАНКІВСЬК»
  • NGO «Art Photographic Association of Ukraine» / APAU /
  • ГО «Мистецько-культурне об`єднання АРТ-СПЕКТР»
  • ГО «АМБРОЗІЯ 21»
  • ГО «ПОКУТСЬКІ ІНІЦІАТИВИ»
  • Петр Комар, начальник Західної філії Державного підприємства «Український державний центр радіочастот"»,  м. Львів.
  • Семен Храмцов, автор візуального представлення проекту - серія робіт "Кавуни"