7 квітня 2023 року відбудеться заключна виставка картин проєкту "Херсонщина - це Україна" в Україні. Тому ми публікуємо результати, яких змогли досягти в рамках даного національного мистецького благодійного проєкту за більше ніж півроку діяльності.

МЕТА ПРОЄКТУ

Надати підтримку окупованим регіонам у неоголошеній війні росії з Україною. Через мистецькі заходи, продаж творів митців і товарів з принтами ми збираємо кошти на відбудову культурних пам'яток і підтримку ЗСУ у звільненні півдня України від російської навали.

«Херсонщина – це Україна» є персональним вкладом кожного з нас в деокупацію нашої Батьківщини. Це мистецька програма за участі художників і ілюстраторів України, а також всіх охочих. Цим проєктом ми говоримо тим, хто тимчасово залишається в окупації: «Тримайтеся, ми разом з вами, думаємо про вас, робимо все можливе, щоб допомогти!»

Сьогодні увага України й усього цивілізованого світу прикута до Херсонщини – це трагедія окупованої території. Ми очікуємо, що після піврічної окупації українська армія відвоює цю територію, де її дуже чекають. Усі, хто виїхав з окупованої території, а також ті, хто не зміг цього зробити, мріють тільки про одне – знову жити вільно, без остраху волевиявлення і ризиків для життя, жити на українській Херсонщині.

Сьогодні це питання майбутнього нашого регіону. Кожен день, який рашисти залишаються на українській землі – це місяці майбутньої психологічної реабілітації ВПО і тих, хто залишився на окупованій території. Це десятки та сотні культурних цінностей, які зруйнують окупанти, та тисячі домівок, в яких не зможуть жити їхні власники.

ВСІ КОШТИ З ПРОДАЖУ КАРТИН І ТОВАРІВ ІЗ ПРИНТАМИ ЗАРАЗ ПЕРЕРАХОВУЮТЬСЯ ЗСУ. ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ МИ СПРЯМУЄМО ГРОШІ НА ВІДБУДОВУ ЗРУЙНОВАНИХ КУЛЬТУРНИХ Й АРХІТЕКТУРНИХ ПАМ'ЯТОК ПІВДНЯ УКРАЇНИ – «КАМ’ЯНІ ВИШИВАНКИ», ЯКІ Є СКАНСЕНОМ МОНУМЕНТАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА.

СКЛАДОВІ ПРОЄКТУ

Проєкт складається з чотирьох етапів:

  1. Артрезиденція.
  2. Виставки у великих містах України.
  3. Продажі картини на аукціонах та збір коштів для відновлення культурних пам'яток міста Нова Каховка, а саме орнаментів "кам'яні вишиванки" (50% від зібраних коштів) та закупівля обладнання для 57 мотострілецької бригади ім. Костя Гордієнко (50% коштів).
  4. Виставки та остаточний продаж живопису у країнах Європи.

Артрезиденція відбулася в Умані для художників з різних регіонів України з 24 серпня по 4 вересня, де митці створили картини 60 картин, які стали основою експозиції на тему «Херсонщина – це Україна». Картини у мандрівних виставках вже відвідали галереї й виставкові зали в містах Умань, Кривий Рог, Одеса, Львов, Івано-Франківськ, Київ, Тернопіль, Хмельницький, Трускавець.

В артрезиденції взяли участь 20 художників, 10 із них входять у Національну спілку художників України: Довгань Михайло, Довгань Сергій, Довгань Олег, Славгородська Аліна, Македонський Павло, Пантелемонова Інна, Святослав Базюк, Коробова Наталія, Єрмак-Долгова Лариса, Задворський Владислав, Карташова Вікторія, Сімутін Сергій, Турко Ігор, Авлор Єва, Гарьковець Ірина, Ольга Сидоренко, Степанюк Лариса, Федотова Ніна, Баранова Анастасія, Ольга Музика.

Художники з різних міст, відвідуючи відкриття і розуміючи сенси проєкту, передавали додатково свої роботи аби підтримати окуповані території. Експозиція в максимальній своїй кількості налічувала 142 роботи.

Художники, які надали роботи для підтримки проєкту:

Чернявський Костянтин, Чуприна Володимир, Володимир Чернявський, Павличенко Юрій, Анатолій Платонов, Лілія Фесівська, Юрій Павлюченко, Сметанкін Сергій, Олександра Кирилова, Вікторія Дромарецька, Телятник Олена, Бринський Богдан, Бариба Віктор, Ковтун Віктор, Жуковський Володимир, Кашуба Ганна, Шадських Дмитро, Ангеліна Ісханова, Лариса Пуханова, Ботько Іван, Овчаренко Ярослава, Пуханова Лариса, Анатолій Кравченко, Садов’як Надія, Крижевська Світлана, Дзюба Анастасія, Саліхова Ангеліна, Кіт Ая, Темна Ірина, Гуменюк Константин, Богайчук Людмила, Круць Марія, Анохіна Наталія, Сашко Балабай, Расп Наталія, Охапкіна Оксана, Сирота Олег, Осауленко Олена, Грамм Світлана, Шандра Сергій, Антонюк Станіслав, Стас Жолобнюк, Бойченко Тарас, Краєвид Юлія, Legenda, Юлія Красновид, Анна Богонос, Юлія Чернобиль, Олександра Кубанкіна, Лариса Гоменюк, Ольга Сидорова, Ольга Щелкунова, Володимир Савченко.

Кількісні дані проєкту

  • В проекті брали участь та надали роботи для включення в експозицію 25 художників членів Національної Спілки Художників України. Загалом у проєкті взяли участь 72 художники, які взяли участь у резиденції та передали свої роботи.
  • За весь період проєкту у виставках було 142 роботи українських художнів.
  • Картини основної та додаткової експозиції можна придбати. На 3.04.2023 продані картини дозволили зібрати на рахунку благодійного фонду 70 821,22 грн.

Контакти організаторів

Телефон для уточнень щодо участі у всіх ініціативах проєкту: 095-946-01-58, голова БО БФ «Це Крафт».

Телефон для потенційних партнерів і меценатів проєкту: 050-318-16-81, голова правління ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об'єднання територіальних громад».

Електронна пошта - itscraftua.charity.fund@gmail.com.

Більше про проєкт і рахунки для підтримки проєкту на сторінці Програми

Коротки каталог робіт художників (актуальний на 4.04.2023, ціни вказані базові для аукціонів)

Придбати картину через сайт - перейти в розділ Картини