Кількість
|
Вартість
|
||
|
Насіння Кунжуту 200 г від українського підприємства з виготовлення смачних та корисних продуктів ТМ «ЕКОЛІЯ».
ТОП 3 ВЛАСТИВОСТЕЙ КУНЖУТА
Насіннях кунжуту міститься високу кількість магнію та кальцію, тому зміцнює кісточки людини!
Омолоджує та насищає організм людини жирними кислотами!
Відновлює нервову систему
Сьогодні кунжут часто використовують для приготування їжі, як корисну добавку і просто прикрасу на випічці. Але мало хто знає, наскільки корисний кунжут, як вибрати і де його купити.
У склад кунжуту входить особливе поєднання вітамінів і мікроелементів. Кунжутне насіння має корисний вплив на організм людини. Все ж таки перед вживанням продукту в чистому вигляді, проконсультуйтеся зі своїм лікарем для попередження небажаного результату. У деяких людей спостерігається алергія на кунжут та також, якщо зловживати, то він може сприяти збільшенню ваги.
Зерна кунжуту складаються з таких корисних компонентів:
Харчові волокна та амінокислоти;
Мінерали – калій, магній, кальцій, фосфор натрій та ін.
Вітаміни А, С, Е, К та групи В;
Бета-каротин та біотин.
У насіннях кунжуту міститься понад 80% добової дози магнію та кальцію. Для тих, хто хоче зміцнити кісточки та уникнути хвороб серця – цей продукт просто знахідка.
Як же вибрати смачні насіння сезаму, які принесуть користь організму?
Для початку зверніть увагу на пакування (якщо воно є). Насіння має бути видно, так можна побачити, чи очищений продукт, який термін зберігання, чи є пошкодження. Якщо ви помітили, що пакування не герметичне, насіння мають не цілісну форму або всередині є сміття, краще відмовитися від вибору. Після розпакування насіння перевірте його на смак, воно не повинно мати яскраво виражену гіркоту (легка гіркуватість допускається і залежить від місця та часу проростання, а також погодних умов). Через великий вміст олії та при неналежному зберіганні зерна швидко набувають гіркого смаку. Найсвіжіші насіння, які зберігалися правильно, матимуть приємний горіховий присмак.
Запах насіння теж має горіховий відтінок. Якщо пліснву пліснявою чи інший сторонній ароматом, швидше за все, насіння зберігалося в невідповідних умовах.
Колір і сухість насіння. Продукт має бути розсипчастим, не злипатися. Якщо насіння вологі чи потемніли, вони несвіжі та краще відмовитися від такого продукту. Колір якісних насіння зерен білий або золотистий, також є чорний кунжут, про нього ми розповімо в іншій статті.
Як використовують кунжутні насіння?
Кунжутне насіння використовують у кулінарії, при лікуванні та профілактиці деяких захворювань, у косметології. В Індії та східних країнах ці зерна є невіддільна (частина/ознака) частиною релігійних ритуалів. У косметології найчастіше використовують олію. Воно має ефект, що омолоджує, усуває вугровий висип і симулює вироблення колагену.
Педіатри рекомендують вводити кунжут у харчування дитини починаючи з двох років. Продукт зміцнить кісточки, попередить появу карієсу, прискорить загоєння ран. Для кращого засвоєння кунжут необхідно ретельно пережовувати. Щоб досягти максимального ефекту, замовте пасту. Вона перетирається на кам’яних жорнах кілька годин. Такий вид кунжуту засвоюється організмом до 90%.
Кунжут у кулінарії
У східній кухні з давніх-давен повсюдно використовується кунжутне насіння. Їм прикрашають випічку, додають до гарячих страв і навіть роблять окремі закуски.
Дізнавшись про корисні властивості цих зерен, кунжут почали активно використовувати і в нашій країні. Одним із найпростіших варіантів – прикраса випічки. Насіннями сезаму обсипають кекси, печиво, хліб та булки.
У салати найчастіше додають підсмажений кунжут, тоді у страви з’являється більш насичений горіховий присмак. Також його змішують із подрібненою морською сіллю. Тушковані або смажені овочі можна заправити сумішшю кунжуту та соком лимона.
Крім того, з кунжуту роблять унікальну поживну закуску під назвою тахіні (паста/урбеч). Відмінно підходить для доповнення солоних закусок та легко замінить вершкове масло на бутерброді або тості. Сезам також додають у пасту та супи, використовують у приготуванні суші.
Лікувальні властивості насіння кунжуту. У записах східного лікаря, відомого як Авіценна, зустрічалося кунжутне насіння. Він вважав продукт корисним очищення кишківника. Також за старих часів добавка використовувалася для лікування кашлю і розладів травлення.
На сьогодні доведені такі лікувальні властивості зерен сезаму:
Знижує рівень холестерину та цукру в крові;
Допомагає при ревматизмі та зменшує набряки;
Підвищує лібідо, посилює кровотік, нормалізує гормональний фон;
Зміцнює імунітет, попереджає ГРВІ;
Профілактичний засіб онкологічних захворювань.
Завдяки поліненасиченій жирній кислоті Омега-3, кунжут неймовірно корисний для жіночого здоров’я. Продукт нормалізує вироблення гормонів, і підвищує шанс завагітніти. Вживання добавки за тиждень до початку менструації дозволяє зменшити негативний прояв передменструального синдрому.
Зберігати кунжутне насіння необхідно в сухому прохолодному і темному місці, бажано в місткості, що герметично закривається. Відкритий продукт швидко згортне, тому варто купувати невелике упаковування за потребами.