Мета заходу:
формування середовища для розвитку креативності та професійних навичок учасників шляхом проведення освітніх поїздок, спрямованих на вивчення різноманітних традиційних українських ремесел. А також створення умов відновлення малих громад на основі матеріальної та нематеріальної культурної спадщини.
Трипілля - це культура протоцивілізації, яка лягла в основи української культурної ідентичності. А також це тема, яка в черговий раз проголосить світу про унікальність та цінність нашої нації, наше глибоке коріння, яке давало паростки у різних країнах Європи.
Області, з якими працюємо:
Вінниччина та Черкащина - в пріоритеті, та, якщо Ви зацікавлені, також подавайте ваші анкети та чекайте на інтерв'ю.
Запрошуємо прийняти участь у одній із двох Освітніх поїздок та Освітніх студіях за напрямками - кераміка, ткацтво, вишивка.
Запрошуємо учасників із наступних секторів:
бізнес, мейкери, майстри, предметні дизайнери.Учасники будуть відібрані методом анкетування та опитування для виявлення мотивації та готовності дійти до завершення проекту та розробити творчі вироби.
Напрямки освітніх поїздок:
- 25-27 травня - Черкащина та Полтавщина. Старт в Умані – Легедзине (гончарство, «Дід Панас») – Опішня (гончарство, «Опішнянська артіль») – Решетилівка (вишивка) – повернення в Умань.
- 17-19 червня - Вінниччина. Старт в Умані – Гнатків (деревообробка, теслярство) – Стіна (ткацтво, Верета») – Клембівка (вишивка, центр вишивки) – Буша (ткацтво, майстерні при музеї).
Протягом поїздки учасники мають сформувати бачення своїх корисних моделей та прототипів, отримати контакти для співпраці та обрати де будуть проходити освітні студії.
Освітні студії - це 15 денне офлайн-навчання у одній з майстерень, які ми відвідаємо у поїздках. Студії триватимуть за погодженням графіків з майстрами у липні - вересні 2024 року.
Інші заходи проєкту:
1) 26-27 квітня вже було проведено перший захід в рамках проекту - хакатон «Міфологізація Трипілля» в Умані. В рамках хакатону було сформовано різногалузеву спільноту людей з метою міфологізації та модернізації підходів розвитку територій використовуючи культуру Трипілля, а також розробки нових методології, прототипи творчих виробів, бізнес-моделей. В дводенному заході взяло участь понад 90 осіб.
2) Освітні студії – це 15 денне навчання традиційним технікам та технологіям українського ужиткового мистецтва та ремісництва з проживанням у локації навчання. 24 відібраних учасники проходитимуть навчання у одному з наступних сіл:
- Легедзине і Опішня – кераміка,
- Буша – ткацтво,
- Клембівка – вишивка.
Завданням бенефіціарів буде не тільки навчитися технікам, але і розробити до 15 вересня сучасні дизайнерські вироби, які будуть поєднанням класичних технік та модернізованих мотивів й тем Трипілля.
Протягом освітніх студій бенефіціарам надаватиметься менторська та консультаційна підтримка від команди проєкту, бізнесу, науковців та освітян.
Коштом проєкту частково покриваються харчування, проживання та послуги викладачів протягом студій.
3) Форум – це одноденний захід, який підсумує результати проекту. Будуть запрошені учасники проєкту - мейкери, науковці, освітяни, бізнес та інші зацікавлені особи.
Реєстрація на Освітні поїздки та Освітні студії за посиланням: https://forms.gle/qSkCwQchxNB5QLJi6
___________________________________
The “Makers Innovation Award” is organized by @betterplacelab and Future Challenges in the framework of #TOLOCAR, a project funded by the German Government @bmz_bund and implemented by the GIZ with support of At Stake gGmbH in close collaboration with Ukrainian and international partners.
«Makers Innovation Award» організована @betterplacelab та Future Challenges у рамках проєкту #TOLOCAR, який фінансується Урядом Німеччини @bmz_bund та реалізується GIZ за підтримки At Stake gGmbH у тісній співпраці з українськими та міжнародними партнерами.