Чи потрібні дівчаткам якісь там заколочки для волосся, коли в країні війна? Запитувала себе дизайнерка аксесуарів для волосся та майстриня Ксенія Довбиш. А вже потім як мама донечки переконувала себе: так, потрібні. Тому що попри війну діти мають прожити щасливе дитинство. І кожна свідома мама буде намагатися зробити для цього все, що в її силах. Навіть якщо це буде просто смілива зачіска доньці з яскравими прикрасами у волоссі.

Про справу, яка додає барв у сіру буденність, радує матусь і їхніх донечок, розповіла засновниця майстерні з виготовлення аксесуарів для волосся «МіміАмі» Ксенія Довбиш.

Історія «МіміАмі» почалася в Києві у 2021 році. Дівчинці Аміні виповнилося два роки, коли її мама Ксенія зробила собі подарунок до свята. Реалізувала ідею, яку виношувала разом із донькою – почала створювати «мімішні» аксесуари для волосся. Заколки, резинки, пов'язки і брошки – все, що може підкреслити образ маленької модниці. Спочатку прикраси діставалися їхній натхненниці, Аміні. Потім всілякі дрібнички стали замовляти подруги та знайомі – для доньок, племінниць і похресниць. 

«Я роблю те, що люблю. А ще це мій особистий релакс і терапія, – розповідає Ксенія. – Все своє життя мені подобалося заплітати волосся. Спочатку лялечкам, згодом собі і подругам. Уже в дорослому віці я почала мріяти про донечку, і ось тепер роблю зачіски їй. Для мене це особливий вид задоволення – щоразу підбирати під образ резиночки й заколочки, створені власноруч».

За кілька місяців домашня майстерня «МіміАмі» перетворилася на український бренд милих аксесуарів для дівчаток. Навесні 2022 року Ксенія збиралася розширювати асортимент прикрас. Здавалося б, широкомасштабне вторгнення мало ці плани зруйнувати. Але ні. Українці – незламні. Прикраси «МіміАмі» стали справжньою втіхою для мам, які хотіли обарвити дитинство своїх доньок.     

«На другий день широкомасштабного вторгнення ми з сім‘єю виїхали з Києва. Поїхали у відносно безпечне місце – до моїх батьків на Рівненщину. З речей я взяла найнеобхідніше. Матеріали для рукоділля теж прихопила. Я не вірила, що це велика війна. Думала, просто їду з дитиною до батьків на кілька тижнів. Але так не сталося. У мене був вільний час, однак зовсім не було бажання творити. Мені здавалося, що я вже ніколи не повернусь до цієї роботи». 

Зі сльозами на очах і з думкою про перемогу 

Любов до творчості взяла своє. За пару місяців Ксенія дістала матеріали синьо-жовтого кольору й створила «переможні» синьо-жовті серденька. 

«Це найкрасивіше поєднання кольорів, – тішиться майстриня. – Я шила серденька зі сльозами на очах і з думкою, що вдягну їх донечці в День нашої перемоги...» 

Потім були патріотичні заколочки. А ще згодом близькі й рідні запропонували Ксенії продовжити творити на загал. І хоч у дівчини не було на той момент ні ідей, ні планів, ні натхнення, прагнення робити дитинство дітей щасливим попри війну додало сил. А зростаючий попит на аксесуари додав віри. Справа почала відроджуватися. 

Ксенія Довбиш бере участь у благодійних ярмарках на підтримку ЗСУ. За можливості збирає кошти на потреби людей, яких знає особисто чи коли просять знайомі. А ще має друзів-творців, які втілили надзвичайну ідею і залучили майстриню до проєкту «Пір’їна. Україна, яку можна обійняти». 

Серденька «МіміАмі» супроводжують подушки у формі України-неньки, і вже їхні власники можуть кріпити прикраси на видних і важливих для себе місцях. 20 відсотків прибутку партнери відраховують на потреби армії. Крім того, подушки передають на благодійні заходи, й усі вилучені кошти також ідуть на підтримку ЗСУ.

«Вироби «МіміАмі» – це моя душа. Кожен виріб – це ціла історія. Спочатку приходить натхнення, з’являється ідея. Потім – створення ескізу та викрійки, підбір матеріалів і пошив, – розповідає Ксенія. – Патріотична серія взагалі стала бестселером. У цих виробах стільки сенсу і любові до рідної України! Дітки найбільше люблять Песика Патрона, який усіх захистить. А дорослі обирають брошку Бавовну як медаль за вдалі влучання». 

«Моя ціль – бути потрібною»

Бренд «МіміАмі» – це, передусім, про високу якість, власний стиль і впізнаваний «почерк». Уся продукція унікальна, виготовлена з натуральних екологічних матеріалів. А ще ці речі практичні – майже всі аксесуари із задоволенням тестує натхненниця Ксенії, донечка Аміна. 

«Від початку широкомасштабного вторгнення життя стало іншим, і далекоглядних планів у ньому мало. Максимум на місяць вперед можу продумати якісь сезонні новинки, – зізнається Ксенія. – Але моя ціль від початку діяльності незмінна: бути потрібною. Я хочу, щоб аксесуари приносили радість дівчаткам і їхнім мамам, тому мені важливий зворотній зв‘язок від моїх маленьких і дорослих клієнток. Поки він є – «МіміАмі» буде існувати, розвиватись і розширювати асортимент».

 

Авторка: Ірина Шаталова