Shuflia - відкрита майстерня-мануфактура, що займається дизайном та виготовленням виробів зі шкіри.
Починалось все із виготовлення листівки та бюджету- 400 гривень. У 2008 році Наталя Найда, засновниця нашої майстерні виготовила першу листівку. Зароблені гроші на рукоділлі накопичувалися, вкладалися заново і таким чином був створений маленький початковий капітал.
Тоді  метою створення фірми було виготовлення подарунків і сувенірів. Потрохи все розвивалося, розширювалося та перетворилося у дві компанії «Bukvica» – це студія шовкотрафаретного друку та «Шуфля» - майстерня виробів ручної роботи.
Згодом майстерня перейшла до виготовлення речей з натуральної шкіри, адже це благородний матеріал, а якісно пошиті речі з неї прослужать роками. В цьому перевага нашого продукту.
Ми працюємо вже 8 років у напрямку виготовлення шкіряних аксесуарів — вручну виготовляємо рюкзаки, сумки, гаманці та різні аксесуари. Для нас важливо зберегти цінність ручної роботи, традиції обробки шкіри та, як результат, і надалі створювати речі, які можна носити роками.

  


Нам хочеться вірити, що за такими маленькими підприємствами, як SHUFLIA, майбутнє економіки країни. Ми бачимо цінність у відкритості і чесності, в першу чергу перед собою, у відповідальності перед споживачем: ми працюємо відкрито, в майстерні у всіх на очах, на всі вироби даємо річну гарантію, самі розробляємо та шиємо шкіряні вироби — нам нема чого приховувати, зате точно є, що показати!
У 2019 році до команди Шуфля приєдналась Марта Кондрин,  стала співвласницею Шуфлі. Зараз Марта активно працює над тим, щоб про наш бренд дізнались у цілому світі. За останній рік нашими клієнтами стали мешканці Америки, Іспанії, Англії, Австралії, та навіть Малайзії.

Shuflia активно розвивається та завойовує прихильність клієнтів далеко за межами України. У 2021 році міжнародний фонд Michelangelo Foundation, що заснований у Швейцарії, вніс бренд Shuflia в список кращих майстрів Європи та включив майстерню у свій свій гід — Homo Faber Guide.

З початком повномасштабного вторгнення Шуфля не припиняла своєї діяльності. В перші дні війни нас дуже підтримали наші клієнти з різних куточків світу, які почали активно робити замовлення і, навіть, просили не надсилати їм замовлення взамін. Це дуже надихало нас.

Також ми отримали чимало запитів від військових на розробку і виготовлення шкіряних ременів, які призначені для носіння зброї, аптечок та іншої необхідної амуніції. Звичайні цивільні ремені не підходять для таких цілей, адже вони не надто міцні і широкі, щоб витримувати навантаження більше, ніж просто штани. Дякуючи, співпраці з військовими, які на собі “протестували” першу партію, ми розробили нову модель ременя. Тепер військовий ремінь має ширину 5 см, виготовляється з надміцної ремінної шкіри. Ще одна його особливість- пряжка, розроблена і виготовлена Франківським ювеліром спеціально на наш запит. Вона з латуні, основа міцно спаяна, а саме кріплення має 2 “ язички”, які розподіляють навантаження. Таким чином ми оптимізували виробництво і видали саме той продукт, який приносить користь нашим захисникам. Завдяки підтримці друзів з-за кордону нам вдалось абсолютно безкоштовно передати для військових ременів на суму більше 200 тисяч гривень.
На цьому ми не зупинялись, разом з військовими розробили “трьохточкові ремені” для носіння стрілецької зброї (автоматів). Це дуже специфічне для нас завдання, довелось вивчати які кріплення є на самій зброї, які її розміри, об’єми. Потрібно було добре розуміти як саме буде застосовуватись ремінь, які “режими” носіння. Вийшло, в нас доволі непогано. Ремінь регулювався під висоту людини, а також адаптувався під різні розміри зброї і кріплення на ній. І найбільше військові раділи можливості швидкого скидання, коли необхідно падати на землю, ховаючись від ворожих куль. На полі бою, кожна секунда важлива, і в своїй розробці ми це врахували.

Військові постійно підкидали цікаві запити, які, часом, ставали викликом для нас. Так, одним з перших виробів був чехол на лопату сапера, вона має гостре лезо як в ножа, специфічну форму, та ще й повинна кріпитись на ремінь.
Ми жодного разу не відмовляли, коли розуміли, що можемо бути корисними.

За цей рік ми розширили виробництво, придбати нове обладнання. А особливо радіємо,що нам вдалось створити нові робочі місця.

 


Вже цього року плануємо ще більше масштабувати виробництво, оновити продуктову лінійку і продовжувати працювати.
Ми хочемо завжди залишатись сталим і відповідальним бізнесом, тому в майбутньому плануємо вводити у виробництво нові прогресивні матеріали. Плекаємо надію, що на українському ринку з'явиться гідна альтернатива шкірі.

Підтримка мікровиробників та ремісників реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні  (https://www.facebook.com/usdos.ukraine). Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США

 

Автор: Ірина Шаталова