Це Крафт - це соціальне підприємство, котре підтримує не тільки крафтовиків, але і таких як ми самі - соціальних підприємців, бізнес з місією. Ми хочемо, аби більше українців знали про підприємства, які працюють не стільки заради прибутку, скільки для реалізації їх мрій про відбудову, чисту країну, розвиток культури, поміч безробітним, знедоленим. Сьогодні ви познайомитеся з виробниками українських пазлів. Команда і бренд свій назвала так - Українські пазли. Чому? Читайте історію і купуйте собі та у подарунки Ukrainian Puzzles, аби підтримати соціальних підприємців з відбудови України і збереження нашої культурної пам’яті.

Ідея створення Ukrainian Puzzles (UP) виникла у квітні 2022 року. Йшов другий місяць війни. Багато об’єктів культурної спадщини України зазнали руйнувань. Виникла велика потреба комунікувати зі світом, розповідати про події в Україні, шукати шляхи для підтримки та допомоги. 

“Із 24 лютого шукаю як внести свою краплю у нашу велику боротьбу. Нема спокою – знаю, що з мене належить крапля. У момент після читання тяжкого повідомлення від друга, який повернувся з передової, виникла ідея ось цих пазлів. У квітні я зареєструвалась як ФОП. Якимось щасливими перипетіями ми знайшлися із геніальною дизайнеркою Вітою Воробчук і почали працювати над справою.” – Каже засновниця Ukrainian Puzzles Ярина Журба.

Задум зображувати на пазлах зруйновані чи пошкоджені українські пам’ятки, має сильну символічну сторофну. Відтворюючи, відбудовуючи, картинку в пазлі, людина долучається до реальної відбудови.

 

Українські пам’ятки у першій колекції пазлів Ukrainian Puzzles

Перша колекція пазлів показує 9 українських пам’яток, які зазнали руйнувань. У ній зображено довоєнні  

  • АН-225 Мрія (два зображення)
  • Центр Харкова
  • Маріупольський Драматичний театр
  • Чернігівська бібліотека для юнацтва
  • Університет Каразіна
  • Маріупольська Мечеть
  • Святогірська Лавра
  • Садиба Попова
  • Київська телевежа

Прибуток від продажу пазлів із зображеннями Ан-225 Мрія буде перераховуватися на спеціальний рахунок, створений концерном «Антонов» на відновлення «Мрії». Прибуток від продажу пазлів “Харківський Університет Каразіна” буде передаватись на рахунок, створений керівництвом університету. Кошти від продажу всіх інших пазлів Ukrainian Puzzles жертвують в Український культурний фонд.

 

Популяризувати бренд в умовах війни

Ukrainian Puzzles започаткували ще один цікавий спосіб розповісти про свій продукт та зібрати додаткові кошти для допомоги - це турніри зі складання пазлів. Ідея в тому, що люди збираються і командами «відбудовують» у пазлах зруйновані чи пошкоджені рocією українські пам’ятки. Призового фонду немає. Участь у турнірі безкоштовна. На турнірі стоїть скринька для пожертв.  Словом, турнір для альтруїстів. Хто найшвидше складає свій пазл, визначає те, у який із фондів відбудови України будуть направлені зібрані пожертви. Перший такий турнір відбувся в місті Остін, Техас, США. Перемогу виборола команда, яка складала пазл “Харківський Університет Каразіна”, відповідно всі пожертви з турніру (7320грн) були перераховані на спеціальний рахунок Асоціації Університету Каразіна.

Американський ринок відкритий для соціальних підприємців Ukrainian Puzzles

Зібрати команду, знайти виробництво з достатніми потужностями, налаштувати логістику та вивести на ринок новий український бренд у розпал війни (!) – завдання не з легких, але хто ж, як не український народ з ним справиться? Зараз Ukrainian Puzzles є на складах в Україні та США і доступні для покупки в будь-якій країні (крім двох недоброякісних сусідів звісно). 

Відбудуємо не тільки країну, але і українську культуру

Про плани на майбутнє розповідає дизайн-менеджер UP Віта Воробчук - “Ідей та планів дуже багато! Бачимо, що пазли сприймаються позитивно, отримували запити щодо створення пазлів із зображеннями Львова, Одеси, Херсона. Працюємо над розробкою колекції пазлів “Слава Україні”, яка об'єднає в собі зображення символів цієї війни, перший пазл “Русскій воєнний корабль іді..!” вже доступний для покупки. Також хочемо показати красу наших міст та унікальність традицій в колекції “Пізнай Україну” і звісно планується колекція пазлів для дітей, із зображеннями картин Марії Приймаченко”.

Ukrainian Puzzles – це крафт створений з думкою про націю, і це найзмістовніший подарунок, захоплююче заняття і внесок у фонди відбудови України! Якщо Ви ще не проводили вечори за складанням пазлів, варто обов’язково спробувати. Вам сподобається!